Dijital Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları taalluk duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri alfabemızdaki bilgiler doğrultusunda nakıs gördüğünüz bir fehva ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın esas ustalıklevini namına getiren temel bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum bileğteamülmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki saksılığın aşırı ısınmasını önlemek kucakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlangıçlık): Atomizerin yürekindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devir ağzımıza mevrut kavruk tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar kucakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Gerekirse tankı tamamen bilgisizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: çıbanlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt web sitesini ziyaret edin Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli devir dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüce batarya ve düşük ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin tenasüpına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var medlulındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişlemebilen elektronik sigaraların anık solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline sahip olan bu tellerin kalınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar bâtınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler alelumum mutabık fiyatlı ve kullanmaı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). Yüce güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok koca oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte yüce oranda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daimî likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun geceli gündüzlü ıslak kalması için tasarlanmıştır. Bu sayede kebap dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek genellikle gönç nebati gliserin tenasüpına ehil (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı başka ölçün atomizerlere için henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler iyi ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer saksılığı veya bobin zerrinmı olur. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt değmedarımaişettirilebilir valörındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çevre Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ortam yoklama mekanizması vardır. Bu sayede bağırsakinize çekeceğiniz çevre nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu web sitesini ziyaret edin sizin isteğinize gereğince tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu kontrolör etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ağırte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama web sitesini ziyaret edin sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veya Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar